مهدی غلامی

مهدی غلامی

متولد ۱۳۵۸ ایلام . ازسال۱۳۷۴موسیقی را با فراگیری مقدمات ساز سنتور آغاز نمود. سپس از محضر اساتید دف استان کرمانشاه و سنندج بهره جست و در همان زمان گروهی را در شهر ایلام تاسیس نمود وکنسرتهای متعدد و موفقی را به اجرا گذاشت . از سال ۱۳۸۰ تا سال ۱۳۸۴ به محضر استاد بیژن کامکار راه یافت و از محضر ایشان استفاده کرد.وی از سال ۱۳۸۰ به عنوان مدیر واحد موسیقی فرهنگسرای بهمن فعالیت هنری خود را در تهران آغاز و متمرکز نموده ،تاثیرات ژرف و مثبتی را تاکنون در واحد موسیقی این فرهنگسرا ایجاد نموده است. در طول این مدت ارکستر سنتی فرهنگسرای بهمن را تشکیل داد که با اساتیدی همچون استاد حسن ناهید و استاد کیوان ساکت کنسرتهای بسیار موفقی را برگزار نمود.در سال ۱۳۸۴ وارد دانشگاه موسیقی شد و ساز تخصصی تار را نزد استاد ساکت فرا گرفت و از دانشگاه موسیقی فارغ التحصیل شد .
داوری در جشنواره کوبه ای ضرب اصول تهران،
داوری در سه دوره جشنواره تکنوازان شهر تهران،
دبیر نخستین جشنواره موسیقی جوان ایرانی در سازمان ملی جوانان،
دبیر کنسرت اساتید در جشنواره بین المللی موسیقی فجر،
برگزاری دو دوره کنکور آهنگ سازی و جشنواره های موسیقی اقوام ایرانی
کنسرت در کشورهای (ارمنستان،ترکیه،اتریش ،قطر،الجزایر و…)
اجرای کنسرت با ارکستر ملی و ارکستر وزیری در تهران به خوانندگی سالار عقیلی و سرپرستی استاد کیوان ساکت در تالار وحدت در سالهای ۱۳۹۱ الی ۱۳۹۴ ،کنسرت به نفع کودکان کار با اساتید موسیقی ایران زمین به سرپرستی استاد کیوان ساکت،کنسرت با گروه وزیری به خوانندگی سالار عقیلی و سرپرستی استاد کیوان ساکت دراستان های لرستان ،شیراز ،اصفهان ،کرمانشاه ،بندر عباس و ایلام ،کنسرت در برج میلاد با ارکستر کیوان ساکت اجرا در برج میلاد و تالار وحدت با ارکستر بزرگ کیوان ساکت به خوانندگی وحید تاج و سالار عقیلی ، با ارکستر کیوان ساکت و گیتارنوازان کشور آلمان در تالار وحدت ، کنسرت با ارکستر وزیری و خوانندگی سینا سرلک در استانهای کشور وکنسرت های متعدد در مراکز فرهنگی و هنری و علمی تهران و شهرستان از دیگر فعالیت های این هنرمند به شمار می رود .
تالیف کتاب آموزش ساز دف با نگاهی متفاوت و روشی کاملا نو و بدیع به نام (آوای دف) در پاییز سال (۱۳۹۲)،.
کسب مقام نخست در جشنواره های داخلی و بین المللی با انسامبل های متعدد به ویژه در جشنواره ی بین المللی فجر(کسب مقام نخست در دو سال پیاپی)