علی اکبر خادم

علی اکبر خادم

متولد ۱۳۴۹ تهران، نوازنده و مدرس تمبک ، از سال ۱۳۷۰ نوازندگی تنبک را بصورت حرفه ای نزد بهمن رجبی آغاز نمود و پس از ۵ سال سپری نمودن دوره فوق عالی مکتب آموزشی بهمن رجبی ، فعالیت رسمی خود را در زمینه تدریس ، پژوهش و نوازندگی آغاز کرد. اهم فعالیت وی به اختصار : کسب گروه برتر در جشنواره بین المللی فجر ۱۳۷۶ با گروه موسیقی باربد و تلفیق با ۵ گروه حوزه آسیای میانه دعوت شده در بخش بین المللی فجر و اجرا موفق در اختتامیه جشنواره به سرپرستی دکتر محمد ساعد.

حضور در جشنواره دانشجویان نخبه دانشگاه تهران – پردیس هنرهای زیبا و چند دوره تدریس در گروه تجربی این دانشگاه و ایراد سخنرانی.

نوازندگی در چندین آلبوم موسیقی فاخر سنتی و اصیل ایرانی.

عضو کانون مدرسان خانه موسیقی ایران ،دارای کارت صلاحیت تدریس سطح یک در رشته سازهای کوبه ای از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای لوح سطح کارشناسی (لیسانس)در رشته موسیقی از شورای ارزشیابی هنرمندان ،نویسندگان وشاعران کشور وزارت فرهنگ و ارشاد.

حضور در هیئت داوران جشنواره موسیقی هم آوایی اقوام ایرانی و حضور در هیئت داوران جشنواره تک نوازی ۱۳۹۰ ، ۱۳۹۶

حضور در گروه موسیقی همایون بعنوان نوازنده تمبک و همکاری چندین ساله با استاد فقید ایرج بسطامی.

حضور در گروه موسیقی وزیری به سرپرستی و آهنگسازی استادکیوان ساکت و اجرای چندین کنسرت  با این گروه در عرصه های داخلی و خارج از کشور .

مدیر برنامه های گروه وزیری واستاد کیوان ساکت.

حضور در ارکستر نغمه ساز به سرپرستی و آهنگسازی محمد مهدی باطنی و ضبط آلبوم و عضو هیئت مدیره ی موسسه فرهنگی و هنری آموزندگان هنر تمدن.

برگزاری چندین کنسرت موفق در ایران چه با ارکستر ایرانی و چه با ارکستر مجلسی و ملی و همچنین چندین اجرا همراه استاد فقید ایرج بسطامی و نیز جناب استاد کیوان ساکت در خارج از کشورمانند :

ترکمنستان ، ترکیه ، صربستان ، بوسنی، کرواسی ، جمهوری چک ، اتریش ، هندوستان ، ارمنستان ، اسلونی ، گرجستان ، مالزی ، کره جنوبی، مجارستان ، قطر ، روسیه ، الجزایر ، فرانسه ، بلژیک و …

دارای مدرک  ممتازخوشنویسی از انجمن خوشنویسان.

مولف دو جلد کتاب مجموعه” شعرهای کوتاه” و دلنوشته به نام” جای خیلی ها خالی است.”