امید مالکی

امید مالکی

ایشان در ۱۵ آذر ۱۳۶۲ در شهرستان آبادان متولد شد. او در همان دوران کودکی علاقه خود را به موسیقی نشان می­داد. در ۱۱سالگی فراگیری موسیقی را به صورت آماتور شروع کرد. پس اتمام دوران دبیرستان وارد دانشگاه موسیقی شد؛ در رشته آهنگسازی مشغول به تحصیل شد و در نواختن سازهای پیانو و گیتار، تخصص پیدا کرد. همزمان با فراگرفتن ساز، آواز کلاسیک را به شکل تخصصی نزد اساتید برجسته­ای آغازکرد و در مسترکلاسهای متعدد جهت ارتقاء سطح علمی شرکت نمود. از جمله فعالیت­های موسیقیایی ایشان می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

– تدوین و تهیه متدآواز پاپ و پاپ کلاسیک ایران با تلفیق از متدهای روسی و امریکایی و اروپایی (سبکهای پاپ ایرانی،جز بلوز،آرند بی،برادوی و راک)

– مدت۷ سال فعالیت در گروه کُر به عنوان خواننده تِنور و شرکت در کنسرت­های متعدد به عنوان سولیست آواز.

– ۸ سال سابقه آهنگسازی و تنظیم برای کُر، ارکستر و آواز.

– برگزاری کنسرت­های متعدد به عنوان نوازنده پیانو(آکومپانیمان)

– مدت ۳ سال همکاری با ارکسترو کر انجمن فرهنگی اتریش

– برگزاری سالیانه مسترکلاس آواز با اساتید و خوانندگان مدعو از اروپا

طرح درس :

۱. سرایش و تربیت شنوایی وتئوری موسیقی در حد نیاز خواننده

۲. صداسازی(شامل تکنیک های صداسازی و نفس کیری که هدف کمک به ساختن صداست و برای رسیدن به آن شیوه ای گام به گام در نظر گرفته ایم.بیش از صدها تکنیک آوازی (نفس، فرم بدن، فک، ماسک، زبان، سر و غیره) آموزش داده خواهد شد.

۳. وکالیز خوانی که به اجرای صحیح تکنیک های آواز روی مصوت ها میباشد.

۴. آموزش همراهی آواز با ساز (معمولا پیانو)

۵. آموزش فن بیان و پیوند شعر و موسیقی.

۶. اجرای صحنه (هنر جویان در پایان هر ترم با تشخیص معلم در کنسرتهای آموزشی حضور خواهند داشت که به اجرای قطعاتی از وکالیز و پاپ و پاپ کلاسیک ایرانی و غیر ایرانی خواهند پرداختدر پایان لازم به ذکر است که هدف از این دوره آموزشی شناخت تواناییها و محدودیتهای صدا در طی یک تجربه صحیح است و انجام آن مستلزم درک کارهای ذهنی و بدنی است.امیدوارم به شما کمک کند تا آنرا بهتر درک کنید.

۷.شناخت وآموزش کار با انواع میکرفن در استدیو واستیج